Dla najmłodszych

Interaktywny program artystyczny dla dzieci

Kameralne przedstawienie na najmniejszej Scenie Teatru Kwadrat dla dzieci w wieku 4-8 lat to atrakcyjne, pełne humoru i angażujące wyobraźnię połączenie poezji, muzyki i plastyki.
Maciej Kujawski, który znany jest dzieciom jako Kubuś Puchatek z polskiej wersji bajki Disneya prezentuje najzabawniejsze wiersze Juliana Tuwima.
Na scenie towarzyszą mu dwaj artyści, którzy na bieżąco ilustrują opowieści aktora. Muzyk przy użyciu trąby oraz plastyk, który na rozpostartej z tyłu sceny tablicy tworzy rysunki, będące kolorowym i humorystycznym komentarzem do prezentowanej poezji.
Artyści przekomarzając się ze sobą wywołują żywe reakcje dzieci. No bo jak tak naprawę wyglądał Słoń Trąbalski? Czy był mały? Ależ skąd! Był „wielki jak słoń”.
Na Sali mieszczącej maksymalnie 60 dzieci (usadowionych na poduchach na podłodze) kontakt z artystami jest bliski i intensywny. Dzieci mają szansę zobaczyć i usłyszeć jak działa trąba a kolorowe ilustracje powstają na ich oczach. Najmłodsi widzowie poznają w ten sposób nie tylko klasykę literatury dziecięcej, ale też warsztat pracy aktora, muzyka oraz plastyka.

Występują:
Maciej Kujawski – aktor Teatru Kwadrat
Tomasz Kujawski – artysta plastyk
Grzegorz Zmysłowski – muzyk, instrumentalista
27, 28, 29 maja 2017
1, 2 czerwca 2017

Scena Bistro
Teatr Kwadrat
Czas trwania: ok. 50 minut
Bilety w cenie 25 zł
REZERWACJE: bow@teatrkwadrt.pl tel. 22 826 12 47

Organizatorem spektaklu jest Fundacja TKwadrat we współpracy z Teatrem Kwadrat w Warszawie.

Comments are closed.